Курс Java: структура програми

Курс Java: структура програми

  • Програма Java складається з класів, їх в програмі може бути безліч, в найменшій програмі — мінімум один клас. Для кожного класу створюється окремий файл, ім’я файлу збігається з іменем класу. Наприклад, код класу Home повинен міститися в файлі з назвою Home.java. Як правило, код класу складається з імені класу та тіла класу. Тіло класу може містити змінні і методи.
Код класу Home
Оголошення змінних та методи класу Home
  • В Java рядок коду — це команда. Команда не може бути сама по собі і є частиною функції. Кожна команда — це рядок коду, кожну команду в Java прийнято писати з нового рядка, а вкінці ставити крапку з комою(;). Функцію в Java ще називають методом, а метод є частиною класу. Іншими словами, клас складається з методів, а метод складається з певних команд. В мінімальній програмі може бути мінімум один метод. По аналогії, клас — це є багатоквартирний великий будинок, метод(функція) — це квартира в цьому будинку, а кімната в квартирі — це команда.
  • Кожна програма Java містить метод main з якого починає виконуватись. Ця частина програми ніколи не змінюється, без неї нічого працювати не буде.
Головний метод програми на Java