Результати Великого вейшнорського опитування – частина 3

Результати Великого вейшнорського опитування – частина 3

Повільно але впевнено ми продовжуємо ділитися з читачами результатами Великого опитування. Після запитання про доцільність виборів до Сойму Вейшнорії, саме собою напрошувалося запитання і про оптимальну кількість депутатів. Ось що на це відповіли вейшнорці…

Hosting Ukraine

“Скільки депутатів повинно працювати в Соймі Вейшнорії?”

Щодо цього питання, думки опитуваних кардинально розділилися, абсолютної більшості не набрав жоден з варіантів. Проте, 39,8% людей бажають залишити існуючу систему в 30 депутатів + 30 радників(фактично, запасних, котрі мають підміняти депутатів, які “виходять з ладу”).

На другому місці розташувався варіант – 15 депутатів + 15 радників, за нього проголосувало 23,8%. Виявилося, що трохи більше 19% опитуваних не слідкували за роботою Сойму раніше та не розуміються на подібних питаннях, третє місце…

На четвертому місці, несподівано опинився варіант – “5 депутатів + 5 радників”, радикального скорочення Сойму забажали 6,6% вейшнорців.

Абсолютно протилежну думку мають 5,5% респондентів, вони підтримали збільшення теперішньої кількості депутатів та радників до 60+60. Останній варіант міг би працювати, але для цього потрібно було б переглянути закони, адже буде дуже важко знайти у Вейшнорії більше 30 сумлінних депутатів(зараз рішення вважається прийнятим, якщо за нього голосує більше 50% депутатів). Отже, зі 100% ймовірністю можна гарантувати, що така велика кількість депутатів паралізує роботу Сойму, бо більшість з них сумлінними точно не будуть.

Індивідуальні відповіді щодо цього запитання, публікуємо нижче:

 • “Сітуатыўна”
 • “в зависимости от количества сограждан”
 • “10 + 10”
 • “Пропорційно до кількості населення. Якщо населення 100 осіб, то які 30 депутатів?”
 • “Ніякіх дарадцаў не павінна быць. Павінны быць 35 дэпутатаў і ўсё на гэтым”
 • “0”
 • “Кількість депутатів залежить від кількості громадян та організації державного устрою”
 • “Как можно больше”

Запитання №8 – “Чи готові ви у війти до Уряду Вейшнорії? Якщо так, виберіть діяльність, яка була б вам цікава.”

Абсолютна більшість – 50,3% респондентів обрала варіант – “Готовий слідкувати за діяльністю Уряду та виставляти рейтинги Міністрам”. Ще 23,2% навіть згодні стати радниками одного з Міністерств.

Трохи менше – 18,2% опитуваних хотіли би зайнятися розвитком інформаційних ресурсів, культурним та навчальним напрямками. Майже 10% відповіли, що готові запропонувати програму і увійти до складу одного з Міністерств, а це цілих 17 вейшнорців! Також пристойна кількість опитуваних(це 3-7%) готові приєднатися до конкретного Міністерства.

You may also like

Отже, як показують результати цього запитання, Вейшнорія потенційно може знайти для Уряду пристойну кількість кандидатів, котрі потребують лише організації. Варто відзначити, що значна кількість вейшнорців відповіли, що не готові зараз прийняти участь в діяльності Уряду.

Деякі цікаві індивідуальні відповіді, без перекладу та змін:

 • “Не гатовы. Страціў энтузіазм. Калі яго меў мае прапановы не знаходзілі одгуку ў іньшых”
 • “пчалавод і пачинаючій бортнік. Які з мяне міністр.”
 • “Я лепей пагляжу на гэта як звычайны грамадзянiн”
 • “до Уряду не піду, бо немаю освіти гарної. Але, якщо Батьківщина позве – я дуже укусно готую.”
 • “Я па будаўніцтву”
 • “пропонувати свою програму і свою кандидатуру на міністра охорони природи”
 • “I am ready to be a taxpayer.”
 • “Никаких правительств, только народное самоуправление.”
 • “Готовий стати першосвященником Вейншорійського пастафаріату”
 • “министерство образования, готов написать программу”

Запитання №14 – “Чого на вашу думку не вистачає на порталі vie.today, щоб туди заходило більше людей? Яких функцій не вистачає саме вам?”

Цілком логічне і закономірне запитання з огляду на дуже слабку відвідуваність Платформи та поступове згасання активності на ній, але багато респондентів чомусь проігнорували його, вставивши риску чи “не знаю”. Як виявилося пізніше при детальному опрацюванні, велика кількість людей взагалі не знали про існування Порталу vie.today, а деякі майже не заходили на нього, що вже казати про досвід користування… Тим не менше, ми дуже вдячні всім учасникам за будь-яку думку та ідею.

Ми спробували визначити найбільш масові категорії відповідей і на першому місці з великим відривом виявилася відповідь типу “Не знаю/-/не розумію” подібних відповідей цілих 38,6%.

На другому місці майже з 14 відсотками опинилася відповідь на кшталт “Реклами, поширення в соц. мережах/інтернеті, пошукового просування“. Саме цього на думку опитуваних не вистачає Порталу, щоб він набув популярності.

Однакову кількість голосів набрали відповіді “Вперше чую про Портал” та “Портал потребує стрічки новин, інформації, фотографій та іншого контенту, його регулярного оновлення” ці категорії набрали по 10,2%.

Ще дві категорії відповідей з істотною підтримкою, це оптимістична “Мені всього вистачає, все буде з часом” – 7,2% та байдужа “Не користуюсь Порталом, потрібно довго розбиратись, нічого там не розумію і т. п.” – 6,6%.

Найбільш конструктивна категорія відповідей “Гейміфікації, створення функціонального додатку для телефону, Інформації про діяльність Уряду, сервісів/функцій для громадян, більше налаштувань в кабінеті громадянина, дружнього інтерфейсу” набрала 5,4%. Очевидно, тут проголосували найбільш обізнані з основним Сайтом вейшнорці, котрі, скоріше за все, активно користувалися ним в якийсь період.

З категорій відповідей, що набрали маленьку кількість голосів в межах 1,5-4% кожна, можна виділити “Не можу авторизуватись на Порталі” (ТАП?), “Портал потребує активності людей і потоку подій“, “З Порталу потрібно відправляти більше сповіщень, розсилок про події, інтеграцію з соц. мережами для ефективнішої комунікації“.

Наприкінці, вже традиційно, рекомендуємо ознайомитись з цікавими відповідями вейшнорців, що не потрапили в жодну категорію (мовою оригіналу):

Вход для всех без регистрации
мову беларускую нармальную зрабіце, каб я вочы не ламала
Конкурсів ідей, фотографій, печива
Фото та відео де ми пи*димо кацапів!
не хапае структуры сайта, не зразумела, што адбываецца і якія ёсць праекты
Часу. Гэта крытычны рэсурс.
Мне ніякія функціі не патрыбны.
Сэнсу
Нет общей интересной концепции. Нужна работоспособная идея.
Честно кажучи, я туди взагалі не заходжу, тому важко відповісти. Не заходжу я туди бо не розумію цілей та напрямків порталу в цілому.
Розуміньня мети проекту