Сойм ІІ: підсумки четвертої сесії

Сойм ІІ: підсумки четвертої сесії

Судячи з усього, Депутати Сойму другого Скликання вирішили дещо збавити оберти, як і Сойм-І у свій час. На четверту сесію було внесено лише п’ять законопроектів від ЛДПВ та Центру Вірт-Реал, при цьому доопрацьовували законопроекти щонайбільше 5-7 Депутатів.


Закон аб Цэнтральным банку

Законопроект вводить в правове поле Центральний банк Вейшнорії, описує його основні функції, процедуру призначення керівництва. Маємо відчуття, що даний законопроект лише перший крок та буде ще не раз обговорюватися і доповнюватися. Головною проблемою на даний момент є відсутність спеціалістів здатних очолити ЦентрБанк.

Аб зацьверджаньні Статуту Ордэна Вейшнорскага Крыжа

Законопроект ініційований МінКан (Міністерство культури, освіти та науки), про найвищу винагороду Вейшнорії. Запам’яталось тривале і докладне обговорення даного законопроекту в чаті Сойму.


Закон Аб Дыяспары

Закон “Про Діаспору” покликаний регулювати стосунки і взаємодію Республіки Вейшнорія з вейшнорской активністю за межами її офіційних інтернет-платформ.


Закон про Раду Безпеки Республіки Вейшнорія

Закон був сприйнятий позитивно і підтриманий великою кількістю депутатів, сподіваємося Рада почне свою роботу вже найближчим часом.


Закон аб дзяржаўным бюджэце

Розмови про необхідність даного закону, для прозорого формування бюджету, тривали давно і досі безрезультатно. Нарешті, вейшнорські законотворці зробили перший обережний і кволий крок в цьому напрямку. Звичайно, прийняття закону автоматично не наповнить скарбницю, але принаймні, визначить можливі джерела доходів, окреслить витрати та запустить обговорення цього питання в суспільстві.