Перші кроки Сойму-ІІ

Перші кроки Сойму-ІІ

Для початку, потрібно відзначити – склади Соймів I та II формувалися в дуже відмінних умовах. Рік тому вибори відбувалися на хвилі гарячкового ажіотажу, величезної кількості кандидатів з популістичними програмами. Тоді ж відбулися перші, не зовсім послідовні спроби, упорядкувати віртуальне держбудівництво. Але оскільки, розробка повноцінної платформи Вейшнорії затягнулася, Сойм І почав свою роботу на 2-3 місяці пізніше. Частково внаслідок цього, активність вейшнорців знизилася на порядок.

Перші депутати спробували законотворчого хлібу, і зрозуміли, яка це нудна і невдячна справа. В результаті, підготовка документів та участь в голосуваннях погіршувалася з кожною сесією.

Hosting Ukraine

Теперішні депутати, в значній мірі, стали паростками, що проросли з зерна попереднього Сойму. Відповідно, досвід і гарт дозволяють сподіватися на більшу ефективність, стабільність і послідовність роботи. Депутати-першачки також виявилися не слабкішими і вже . Що і стало помітно з першого голосування. Всі документи приймалися за участю більшості депутатів.

Також важливий вплив на якість законотворчої діяльності мала активізація Інтелектуального центру «Вірт-Реал». Члени організації заздалегідь готували законопроекти, планували порядок сесії та активно вносили необхідні правки.

А тепер до конкретики

1. Закон Республіки Вейшнорія “Аб Урадзе” – № 99 / C2-1-1 від 19.12.2018 / Даний Закон скасовує “Положение о Министерствах Вейшнории” № 35 / C1-2-1 від 04.04.2018.

Соймом-І було прийнято це положення, щоб забезпечити механізм створення нових міністерств, але і недостатній статус документа і низький рівень опрацювання потребував його вдосконалення і доповнення, з підвищенням до статусу закону.

2. АКТ аб тлумачэньні Разьдзелу VI Канстытуцыі Вейшнорыі – № 91 / C2-1-2 від 21.12.2018 / Стосується детального опису порядку прийняття поправок до Конституції Вейшнориі

Даний Акт був запропонований з тієї причини, що між депутатами виникли суперечки щодо розділу VI Конституції, що стосується процедури змін і доповнень до тексту Конституції. Антагонізм так і не був подоланий, тому в результаті документ був прийнятий, але тільки простою більшістю – до конституційної не вистачило трьох голосів.

You may also like

3. Закон Республіки Вейшнорія “Аб Сойме” – № 101 / C2-1-3 від 23.12.2018

Так сталося, що Сойм-І не подбав, щоб узаконити власну діяльність. Відповідно, більш досвідчений і цілеспрямований склад Сойму II відразу взявся за цю справу. У тексті Закону з’явилася важлива норма про можливість заміни Депутата у випадку ігнорування ним своїх обов’язків, на найближчого згідно виборчого рейтингу Дорадця Сойму (в I редакції Конституації – представника опозиції). Якщо цей принцип буде застосований, то вже найближчим часом ті з кандидатів, кому трохи не вистачило, щоб стати депутатами, отримають можливість приєднатися до законотворчої діяльності.

4. Закон Республіки Вейшнорія “О Министерстве Культуры, Образования и Науки” – № 103 / C2-1-4 від 26.12.2018

На сьогодні діючим у Вейшнорії вважається лише Міністерство закордонних справ. У той же час, різноманітні опитування вейшнорців вказують на необхідність активізації Міністерства у сфері культури. Депутати уважно стежили за опитуваннями і запропонували відповідний проект закону, додавши в нього ще дві важливі сфери – Освіти і Науки.

5. Конституция Вейшнории (редакция ІІ) – № 104 / C2-1-5 від 28.12.2018 / Технічна поправка №1 до Конституції Вейшноріі (виправлення нумерації і помилок)

З огляду на те, що стався значний розкол в середовищі депутатів щодо процедури внесення змін до Конституції, цей пункт був прийнятий в дуже обережній технічній редакції. В результаті протиріччя між Конституцією і новими Законами залишилися невирішеними.

6. Закон Республіки Вейшнорія “О Канцелярии Сойма” – № 92 / C2-1-6 від 30.12.2018

Вкрай важливий Закон з врегулювання роботи Сойму. Також викликав заперечення з боку деяких депутатів, які заявляли про можливість узурпації Канцлером деяких повноважень Сойму-II. Проте, і цей Закон був успішно прийнятий, тим більше, що і він був лише доопрацюванням вже прийнятого раніше Закону «Закон об учреждении, обязанностях и правах должности Секретаря Сойма» .

Варто додати, що протягом першої сесії 6 депутатів Сойму проігнорували всі голосування. Тому, можливо, вже в найближчим часом ми побачимо процес перетворення Дорадця-Опозиціонера в повноцінного Депутата Сойму. Чекати залишилося зовсім недовго!