Отака халепа…

Отака халепа…

Старт голосування до Сойму II за кілька годин опинився під загрозою зриву. Глибоко вкорінена в національній ментальності як наслідок колоніальних століть вейшнорська риса – не читати власних законів і постанов – вчергове підклала жирну свиню.

Що ж трапилося?

Hosting Ukraine

Постановою ЦВК Вейшнорії були чітко визначені такі терміни проведення виборів:

“2. В период с 01 октября 2018 года по 04 ноября 2018 года пройдет агитационная кампания кандидатов в Сойм.
3. В период с 05 ноября 2018 года по 18 ноября 2018 года пройдет голосование по выдвинутым кандидатурам.”

Отже протягом місяців рахівник на сайті, що відміряв дні агітаційної кампанії до 01 листопада 2018 року, виявляється, нахабно вводив у оману, що виявилося лише в день дедлайну.

You may also like

Арифметика ніколи не була сильною рисою вейшнорців…

Але не треба поспішно звинувачувати Технічну платформу. Як не парадоксально, саме вона мала рацію, встановлюючи рахівник всупереч регламенту, визначеному ЦВК. Відкриємо прийняту Соймом постанову “Проведення виборів Сойму II скликання”:

“14. Строки проведення виборів:

2) Виборчий процес чергових виборів депутатів розпочинається за шістдесят днів до дня голосування. Центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу не пізніш як за шістдесят один день до дня голосування

Дата 5 листопада, таким чином, відверто суперечила законодавству (залишимо поки що за дужками сумніви стосовно конституційності самої постанови й нечіткість її формулювань, через яку ще доведеться визначитися з тлумаченням її пунктів 2-3 і кількісним складом Сойму). Залишається якось юридично виправити це прикре непорозуміння в останні години жовтня перед початком (сподіваймося!) голосування.

1 thought on “Отака халепа…

  1. Напевно логічно було, щоб ЦВК прийняла нову постанову з новими датами, анулювавши стару..

Comments are closed.