Сойм ІІ: підсумки третьої сесії

Сойм ІІ: підсумки третьої сесії

Третя сесія пройшла доволі мляво, навіть попри значне оновлення складу Сойму, законотворці не відзначалися особливою активністю: значно гірше голосували, пропонували мало законопроектів, ті ж, що пропонувалися були дещо “сируватими” через підготовку “на ходу”. У підсумку, порядок сесії ледь сформувався лише в останній день, якби не заклики Канцлера все могли бути ще гірше…

Закон Рэспублікі Вейшнорыя ”Аб грамадзянстве Вейшнорыi”

Якісно підготовлений закон від Ruslan Kiselev, який описує процедуру набуття та втрати громадянства, вводить поняття “активного” та “пасивного” громадянства. Подібний закон рано чи пізно мав би з’явитись, адже у Вейшнорії є громадяни, які давно про неї забули і навіть ніколи не заходили на Сайт, але враховуються при проведенні виборів та референдумів. Варто зазначити, що вперше закон був представлений одразу чотирма мовами: білоруською, українською, англійською та російською!

Закон Аб Міністэрстве Замежных Справаў

Оновлений закон про Міністерство закордонних справ замінив старий № 59/C1-3-2 від 27.04.2018. Така “модернізація” законів вже стала трендом Сойму-ІІ, що є цілком нормальним процесом враховуючи вейшнорські реалії.

Аб Праграме Ўраду Вейшнорыі (на 2019/03-05)

Новостворений Уряд Вейшнорії підготував свою програму дій, яка була внесена та затверджена 2/3 депутатів Сойму. На перший погляд, нічого надзвичайного не сталося, але насправді, це голосування є історичною подією для нашої республіки!

Закон аб Судзе Вейшнорыі

Оновлений Закон про суд був прийнятий, не зважаючи на спротив і зауваження кількох депутатів. Чи буде він діяти? – Скоріше ні. Чи вдасться знайти серед вейшнорців бажаючих стати суддями? – На сьогодні, навряд чи. Одне можна сказати напевно – прийнятий закон ще буде не раз правитися, доки не знайдеться оптимальний варіант.

Закон аб палітычных партыях

Закон внесений членами ЛДПВ чомусь, не на жарт схвилював та розділив депутатів. Зокрема, дуже спірним виявився пункт про можливість перебувати одночасно в кількох партіях. Також піднімалося важливе питання про відсутність будь-якого Закону про організації і що спочатку треба прийняти його. Як би там не було, закон був підтриманий більшістю депутатів і тепер Вейшнорія має як політичні партії, так і Закон про політичні партії.

Аб зацвярджэнні складу камітэтаў Сойму-II

Абсолютно формальний, нешкідливий, але чомусь найбільш “замінусований” і фактично провалений закон про комітети Сойму. Автор законопроекту запропонував всім бажаючим депутатам визначитися і приєднатися до комітетів, які їх цікавлять згідно Закон аб Сойме Вейшнорыі. Відгукнулись і приєдналися до комітетів лише кілька депутатів…