Сойм ІІ: огляд порядку першої сесії

Сойм ІІ: огляд порядку першої сесії

Після кількох конфліктів між депутатами (здебільшого на рівному місці), підготовки пари проектів законів та роздумів над змінами до Конституції, новий Сойм Вейшнорії, нарешті, приступив до своєї роботи – формування порядку першої сесії. На подив депутатів, регламент Сойму залишився без змін, хоча технічна адміністрація платформи(ТАП) сама вносила законопроект “РЕГЛАМЕНТ Сойму Вейшнориї“, який був підтриманий більшістю депутатів.

Формування порядку першої сесії

Депутати один за одним почали вносити законопроекти та оцінювати їх, у підсумку, пройшли на розгляд наступні 6 проектів законів:

Hosting Ukraine


Закон Аб Урадзе

Даний законопроект давно назрівав, були спроби прийняти щось подібне і в Соймі І, але не було підтримки депутатів чи законопроекти були далекі від досконалості.

Попередньою розробкою законопроекту займався Інтэлектуальны цэнтр “Вірт-Рэал”.


АКТ аб тлумачэньні Разьдзелу VI Канстытуцыі Вейшнорыі

Спірний документ, який мав би розблокувати Сойму внесення правок та доповнень до Конституції. Сойм в цьому питанні розділився на два табори, одні хочуть якнайшвидше надати можливість парламентарям (точніше 50% +1 депутатам Сойму) вносити необхідні зміни до Конституції, а інші вважають, що це можна робити виключно через загальнодержавний Референдум (технічних можливостей для якого досі немає) та пропонують створити Конституційний комітет. Важко прогнозувати, чим врешті закінчиться це голосування, та ймовірніше за все, це питання відкладеться на потім…


Закон аб Сойме Вейшнорыі

Ще один напрацьований законопроект від Інтэлектуальны цэнтр “Вірт-Рэал”, який повинен врегулювати роботу Сойму та описати механізми створення соймових комітетів. Ймовірно, проект закону може бути прийнятий більшістю, але зі значними правками.

You may also like


Закон аб Міністэрстве Адукацыі і Культуры Вейшнорыі

Законопроект від фракції ЛДПВ, який об’єднує два законопроекти попереднього Сойму в один, а також має доповнитись та покращитись. Законопроект явно готується під конкретну кандидатуру Міністра, якого можуть призначити вже на другій сесії. Схоже, через брак кадрів, депутати вирішили укрупнювати Міністерства, наділяючи їх додатковими обов’язками, що в нинішній ситуації є цілком виправданим і логічним.


Канстытуцыя Вейшнорыі (рэдакцыя ІІ)

Редакція Конституції від Кобленца з ЛДПВ, окрім перейменування Опозиції на “Дарадцэв” та правок з законопроекту Руслана Кисельова, не передбачає глибших змін. Важко передбачити долю проекту закону, без чіткої позиції більшості депутатів, щодо змін в Конституцію.


Закон аб Канцылярыі Сойма

Депутати не дуже добре оцінювали законопроект, нещадно мінусуючи його, як наслідок – він буде розглянутий останнім на першій сесії. При цьому, всім зрозуміло, що подекуди закони прийняті Соймом – необдумані та аж надто “сирі”, а Канцелярія може значно покращити якість законодавства та направити зусилля депутатів в необхідне русло, для вирішення найбільш нагальних питань.

Залишилися за бортом законопроекти:


Вторая поправка к Конституции Вейшнории (исправление нумерации и опечаток)


Закон Республiки Вейшнорыя ”Аб Міністэрстве прыгажосці”


Закон аб Выканаўчым Камісаре Сойма