Результати Великого вейшнорського опитування – частина 1

Результати Великого вейшнорського опитування – частина 1

Як і обіцяли, починаємо публікувати результати Великого опитування вейшнорського народу. Результати були опрацьовані та люб’язно надані для публікації Радою Безпеки, яка й була ініціатором опитування. За 8 днів всього проголосував 181 вейшнорець.

Перше питання звучало так – “Як Ви дізнались про Вейшнорію?”

З результатів першого питання ми можемо зробити висновки, що левова частка жителів(67,4%), які проголосували – це старожили, що знають про Вейшнорію з самого початку її заснування(ще від проведення білорусько-російських військових навчань). На другому місці з результатом 13,3%, люди які забрели у нашу віртуальну країну з соціальних мереж. Цілих 8,3% від числа тих, хто проголосував випадково знайшли Вейшнорію в “інтернетрях”. Трохи більше 5% не пригадують як вони стали вейшнорцями. Майже 3% стали вейшнорцями завдяки Вікипедії. З рештою відповідей ви маєте змогу ознайомитись на скрінах.

Hosting Ukraine

Сподіваємося, отримані результати допоможуть керівництву республіки, зробити висновки і скоригувати роботу Міністерства Інформації так, щоб все більша кількість людей дізнавалися про Вейшнорію та ставали її Громадянами!

***

Друге питання було сформульоване наступним чином – “Чи маєте Ви пластикову ID-карту вейшнорця?”

Результати другого питання оголили серйозну проблему! Виявилося, що за вейшнорським громадянством вишикувалася черга з десятків людей! Вони збираються замовити або не можуть цього зробити через технічні(чи якісь інші) проблеми, таких є більше 15%, серйозна цифра для роздумів для Технічної Адміністрації Платформи(ТАП). Також ми довідалися, що більшість(51,9%) тих, хто проголосував, не мають ID-карти вейшнорця взагалі. З хорошого, 28,2% щасливчиків повідомили про наявність повноцінного Громадянства. Майже 2% не пам’ятають чи мають карту…

***

You may also like

Сформулювати результати третього запитання було найважче для РБ, адже потрібно було опрацювати багато текстових відповідей, а це потребувало певного часу та серйозних зусиль. Результати були розбиті на 13 категорій, адже більшість вейшнорців мають схоже і навіть ідентичне бачення стратегічних цілей Вейшнорії. Варто відзначити, що результати є досить суб’єктивними та можуть містити істотні похибки. Часто одну відповідь можна було віднести одразу до кількох категорій… Проте отримані результати дозволяють дуже чітко визначити основні народні побажання та меседжі до влади.

Отже, третє запитання звучало так – “На вашу думку, які стратегічні цілі Вейшнорії? Яка мета існування і до чого має прагнути наша віртуальна Держава?”

Ціллю номер один для вейшнорців, згідно отриманих результатів, є підтримка демократичних процесів та громадянського суспільства в дружній Білорусі, за це проголосувало трохи більше 21% опитуваних.

На другомі місті, виявилася категорія з загальними цінностями такими як: свобода, демократія, права людини і т. д., які озвучувалися вже багато разів. В цю категорію потрапили 20,8% відповідей.

Рівно 18% вейшнорців написали, що не знають, які цілі повинна переслідувати Вейшнорія або не захотіли відповідати, у цю ж категорію потрапили відповіді, сенс яких члени РБ не змогли “розшифрувати”.

По 6,7%, за підрахунками РБ, набрали одразу дві категорії. Перша – про реальну реєстрацію та діяльність, а друга – про протидію московським загарбникам та їх пропаганді.

Цілих 4,5% набрала загадкова категорія “Розвиватись як віртуальна держава”, а 3,9% опитуваних пропонують сконцентруватися на гуморі, мемах та розвагах. Приблизно стільки ж відсотків опитуваних проголосували за Союз Міжмор’я, ВКЛ, реставрацію Речі Посполитої та інше, в цьому ж ключі. Решту, менш масових результатів можна переглянути на скрінах.

Додатково пропонуємо ознайомитись з деякими цікавими відповідями Громадян(мовою оригіналу та без правок):

Процвітання громадян незалежно від місця їх перебування
знищити монополію держав на громадянство, створити конкурентний “ринок” громадянства
Вывучэнне і папулярызацыя лакальных асаблівасцей рэгіёна, фармаванне турыстычнага брэнда
Собрать как много больше свободных людей
На мою думку меня існування цієї Держави у тому, щоб дати приклад існуючим державам для вдосконалення їх буття, перегляду принципів існування народу як спільноти.
Свобода та демократія, освоєння нових технологій, постійне збільшення числа вейшнорців та накопичення ними капіталів, колонізація придатної для життя планети
Аб’яднаць намаганьні дзеля стварэньня віртуальнай дэмакратычнай грамадзка-палітычнай прасторы, якая б спрыяла
1) падвышэньню палітычнай культуры,
2) асваеньню лічбавых сфэраў грамадзкай, палітычнай і камэрцыйнай дзейнасьці,
3) узнаўленьню мэнтальнага падмурку рэальнай супрацы ў рэгіёне былой Рэчы Паспалітай і Вялікага княства Літоўскага,
4) як вынік папярэдніх пунктаў, канкурэнтаздольнасьці сучаснага рэгіёну Міжмор’я ў сутыкненьні з нэаімпэрскім “руССкім міром”
“захоплення” мізків нових людей, налагодження цифрової економіки, передові технології
Business/money, digital-colonization of the World, IT-expansion
Вейшнорыя павінна папулярызаваць сябе як брэнд. Назва павінна быць пазнавальна. Можна зрабіць таргетаваньне для рэгіёнаў і палітык папулярызацыі.
Создать активно развивающуюся площадку для построения цифровой экономики
Нашай мэтай павінна быць стварэнне свабоднай, дэмакратычнай дзяржавы, якая абараняе інтарэсы сваіх грамадзян.
Каб кожны грамадзянін Вейшнорыі мог на роўных удзельнічаць у жыцці дзяржавы і падзяліць адказнасць за яе.
Наша важная задача – узяць прыклады найлепшых рашэнняў з існуючых дзяржаў і ўкараніць іх у Вейшнорыі, ўлічыць палітычныя памылкі і не дапускаць іх у нас.
Наша стратэгічная мэта – пабудова мадэлі вольнага грамадства будучыні.
У той жа час, мы павінны захоўваць вернасць такім каштоўнасцям, як свабода і недатыкальнасць асобы, правы чалавека і высокім стандартам маралі.
Я вважаю, що у Вейшнорії є декілька стратегічних цілей. По-перше, політична освіта на базі інтернет-держави, по-друге, створення спілки активних людей, що зацікавлені в саморозвитку і розвитку політичної культури, і по-третє, спротив російській агресії в інформаційному просторі.
Ці есць мета існавання сонца? Також і Вейшнорія павінна існаваць , бо есць як жихари
Стати рівною до інших демократичних держав. І, можливо, не віртуальною.
Аб’яднаць сапраўдных патрыётаў Беларусі
у самурая няма мэты, ёсць толькі шлях
Стати прикладом для сусідньої Білорусі, впроваджувати національну свідомість, перетворювати “братській народ” на громадян
Об’єднання однодумців, які бажають бачити Білорусь вільною і дружньою
Стратегічні мета – створення комунікаційного майданчику у вигляді віртуальної держави на засадах плюралізму, демократії, взаємоповаги, учасники якого використовуючі свої знання і вміння, встановивиши прийнятні правила та критерії для нових громадян (Вейшнорії) вибудовують самобутню систему спільнотної взаємодії. Така система враховує геополітичну обстановку та значною мірою є реакцією на тоталітарні методи впливу Московії, спроможна виявити ознаки авторитаризму та інші загрозливі тенденції у діяльності органів державної влади, може давати симетричні та несиметричні відповіді на порушення прав людини, зазіхання на права і свободи громадян Вейшнорії, які можуть мати місце у їх реальних та визнаних державах.

Таким чином, Вейшнорія може стати міжнародним майданчиком для захисту своїх громадян від загроз їх реальних держав, простором для реалізації ідей та задумів, творчих проєктів, правових проєктів проєктів тощо. Може сприяти підвищенню рівня своїх громадян у різних творчо-філософських, суспільно-політичних сферах.

Діяльність Вейшнорії має базуватися на засадах свободи самовираження, поваги до традиційних та значущих для кожного системі цінностей та ідентичності індивіда.

Цілком можлива розвіртуалізація громадян Вейшнорії.

Максымальнай прысутнасьці.
Магчыма, кшталту напаў электроннаяй энцыклапедыі напаў тэлеграм- альбо вайбер-канала.
Падтрымка сапрўдных беларускіх нацыянальных аўтарытэтаў. Каб фанаты Зе-Ціханоўскай не выкручвалі факты, не падманвалі й падхоплівалі кампанію траўлі таго ж Зянона.
Каб можна было знайсьці інфу і па прадвыбарчай кампаніі Пазьняка 1994 каб людзі якія паддаліся на правакацыі ольгінскіх троляў нерасказвалі казкі пра тое, што Пазьняк хадзіў бы квартэрах й забіваў бы хто не размаўляе па-беларуску, каб не было выкручваньня фактаў, што “Пазьнякабвінаваціў Латушку ў развале тэатра”…
Не Пазьняк галоўнае ў Беларусі…
Але гэта прыклад непадрыхтаванасьці інфармацыйнай людзей й іх схільнасьці паддавацца маніпуляцыям.
Отработка мероприятий, законопроектов, действий для имплементации в реальные государства.
e-government playground
Мета існування Вейшнорії — збереження щирого литвинського менталітету і щирої бєларуської мови, що не чужа нам, українцям.
До єднання білоруського етносу.
Добиться официальной регистрации сообщества, официального признания и возможности влиять на реальную жизнь людей.
Вейшнорія має задати модель управління, комунікації, ведення бізнесу, обміну досвідом серед вільних громадян, які готові формувати новий політичний суб2єкт, хоч і в віртуальному просторі