Обговорення перед початком роботи

Обговорення перед початком роботи

По закінченню виборів та оголошенню результатів, інформаційний простір Вейшнорії дещо завмер в очікуванні,  але тільки на перший погляд… За лаштунками депутати активно обговорювали вже прийняті закони та зміни до них. Не оминули увагою й закони, які ще слід прийняти та які можна відкласти у довгу скриню, бо час для них ще не прийшов. А ще точились палкі дискусії: про бюджет, національну валюту, майбутній Уряд та виголошувалися присяги…

Присяги депутатів

Hosting Ukraine

Опираючись на постанову прийняту першим Соймом депутати вирішили дати присягу вейшнорському народу(Прысяга Дэпутата Сойму Вейшнорыі). Чимала частина депутатів підтримала цю ініціативу, а інша частина вже традиційно проігнорувала або ще не встигла цього зробити. Присяглася більша половина депутатів з першої 30-ки та кілька опозиціонерів. Втім, варто згадати, що закону, який би зобов’язував депутатів проголошувати присягу просто не існує, як і покарання за невиконання депутатами цього урочистого дійства. Тому не варто сильно критикувати тих держслужбовців, хто не долучився до даної дієзмовки (флешмобу).

Ті з небагатьох депутатів, що все таки присягнули своєму народу(їх виявилося 19, на час написання цієї статті), отримують дещо важливе, це – повага та більша довіра до них від Громадян Вейшнорії та колег-депутатів, що не так вже й мало.

Про Секретаріат або Канцелярію Сойму

Напевно найбільше депутати обговорювали призначення Секретаря Сойму та його обов’язки. В дискусіях звучала пропозиція про перейменування Секретаріату на Канцелярію, а Секретаря, відповідно, на Канцлера. Досить багато депутатів другого Сойму підтримують використання історично ближчої для Вейшнорії термінології та вважають припустимим деякий відхід від термінів англомовного походження, якими і так користується увесь світ.

Законотворці прийшли до висновку, що саме Секретаріат має взяти на себе роботу по наведенню ладу в законодавстві та приведенню його до якогось спільного знаменника (розробити стандарти). Під час обговорень були визначені й кандидати на посади Канцлера – Rogacz Zmicier Magnus та помічників: Стопяцьдзесяты Аляксей, Дмитренко Віктор. Можливо кількість помічників збільшиться з 2-х до 4-х, якщо знайдуться ще кандидати і в цьому виникне потреба.

Новий державний орган сформований з досвідчених депутатів Сойму, може дійсно допомогти направити енергію депутатів в потрібне русло, певним чином організувати їхню роботу, щоб рухатися до поставлених цілей згідно плану. Принаймні, так задумано самими депутатами-ініціаторами закону, чи спрацює ця ініціатива? Покаже час…

Про Уряд

Гарячою темою була і тема призначення Уряду та початок його роботи. Депутати обговорювали, які міністерства потрібні країні і чи є кому їх очолити. Підсумовували які закони, щодо цього, вже існують, а які ще необхідно прийняти. Також активно обговорювалися обов’язки, повноваження та порядок звітування майбутніх міністрів. Співпраця між міністерствами та заступниками/помічниками/радниками. Пропонуємо нашим читачам долучитись до цього цікавого процесу, скориставшись нагодою, взяти участь в опитуванні щодо майбутніх міністерств Вейшнорії!

Варто нагадати читачам, що найбільш пропрацьованим та обговореним на сьогоднішній день є законопроект Распрацоўка вірт.модулю “Урад Вейшнорыі”, розроблений Інтэлектуальным цэнтром “Вірт-Рэал”.

You may also like

Про державний бюджет

Тема державного бюджету була зачеплена кілька разів, важко обговорювати і розподіляти те, чого майже нема. І навіть з тими крихтами премайну талера, що є десь на рахунках – не до кінця все зрозуміло… Депутати чітко мають усвідомити лише одне – потрібно активно шукати джерела наповнення державної скарбниці. Без цих джерел ніякого державного бюджету бути не може і державної підтримки організацій, відповідно, теж.

Про національну валюту

Талер – перша білоруська криптовалюта, яку перший Сойм обрав офіційною валютою Вейшнорії. Але в силу об’єктивних причин (девальвація, скандали, хакерська атака) – більшість вейшнорців не мають довіри до талера та не користуються ним, приблизно такі ж настрої панують і  серед депутатів. Їх хвилюють наступні питання. Питання перше – чи є талер надійною криптовалютою з професійною командою підтримки? Питання друге – чи можна буде в будь-який час, зручно та без проблем, купити та продати необхідну кількість монет? Якщо команда талера має відповіді, які задовольнять Сойм, то Вейшнорія і талер матимуть спільне майбутнє.

Про організацію роботи

Для кращої комунікації між депутатами у месенджері Телеграм було створено загальний чат під назвою ІІ созыв Сойма Вейшнории, а для обговорення більш конкретних питань були створені додаткові чати парламентських комітетів:

Vie-Сойм ІІ – сакратарыят (чат Секретаріату Сойму)

Vie-Сойм ІІ – фін (фінансовий комітет, для обговорення фінансових питань)

Vie-Сойм ІІ – тэхАдмін (комітет ТАП, для обговорення технічних питань)

Vie-Сойм ІІ – час (тимчасовий комітет, для обговорення тимчасових питань)

Vie-Сойм ІІ – замеж (комітет закордонних справ)