Інтерв’ю з Валерієм Терешко

Інтерв’ю з Валерієм Терешко

1) Коли і ким був створений талер?

14 вересня 2017 року, Сергієм Лавриненком та Денисом Лавнікевичем

Hosting Ukraine

2) Яким чином відбулася інтеграція талера з Вейшнорією?

Точно не скажу, це у Ликшина краще запитати, але в січні чи лютому 2018 Лавриненко заявив, що йде з проекту і передає свою частину премайну Лавнікевичу, на наступний день Лавнікевич сказав, що теж йде, а увесь премайн віддає Вейшнорії, правда ще через пару днів видалив допис і написав вже новий…загалом, передав частину премайну, але не всю. Як на мене талер вже до цього був інтегрований в сайт Вейшнорії.

3) Як сталося, що талером зайнялася теперішня команда?

Дуже важко кількома словами розповісти, там ціла мильна опера була. Десь в цей час у нього(“Творця”) раптово зламалася нога. Можливо, просто збіг.

В кінці березня 2018 (я вже до того часу був в команді Талера) Він, Корнишев (його друг з Вітебська), Рубильник (власник одного з пулів – це одна сторона (його), і Вейшнорія в представництві трьох людей, включаючи мене. Збиралися у нього в санаторії, де він ногу лікував, з метою обговорення подальших дій (як зараз пам’ятаю його запитання “а можна ще додрукувати премайну”). Обговорювали звітність (Вейшнорія хотіла щоб був зроблений звіт перед ком’юніті, на що пішов премайн, окрім цього, що було їй передано, а також механізм передачі премайна. З розмови стало зрозуміло, що значна частина премайну витрачена, до того ж він чомусь не захотів його одразу увесь віддати Вейшнорії, а був готовий робити це частинами.

Вейшнорії було передано 700 тис. талерів, а ще 520 тис. “Творець”(з його слів) заблокував у себе (запаролив і забув пароль). Тут теж було дуже багато цікавих історій, починаючи від “кіт пройшовся по клавіатурі і запаролив гаманець” до “бекапа гаманця я ніколи не робив”.

Водночас з’ясувалося, що ця історія з про..баним wallet.dat не перша – ще 150 тис. талерів у нього “були на компі на роботі, але він звідти звільнився, а на компі після звільнення переставили систему і все пропало”.

You may also like

В результаті довгих срачів, інтриг, скандалів і розслідувань з’ясувалося, що бекап гаманця у нього все ж є, але він не вміє з нього відновлюватися (повторюся – це людина, котра гордо називає себе “Творцем”). Домовилися, що хтось з наших хлопців приїде до нього в гості і спробує допомогти відновити гаманець.

І ось прямо перед запланованою зустріччю з цього “запароленого гаманця” 200 тисяч талерів йдуть на адресу гаманця Вейшнорії, а ще 320 тис. – в невідомому напрямку. Зі слів “Творця”, він не має до цього ніякого відношення. Клявся і божився, що навіть заяву в міліцію написав про крадіжку, правда, віри до того моменту було вже мало.

Мене в команду талера затягнув весною 2018 @kryww, 25 березня була зустріч з “Творцем” (обговорювали передачу премайну та звітність), з боку Вейшнорії був @kryww і Ликшин (і я за компанію), там виник черговий конфлікт, і недовіра до Лавнікевича, тому стався інцидент з “раптовим запаролюванням гаманця”, і загалом, так команда талера розкололася на “Вейшнорію”(я, Ликшин, Крив і Коля (програміст), та, здається, Руслтер (але точно не пам’ятаю, міг ще і не бути), котрі не довіряли другій частині команди (Лавнікевич, Рубильник (власник talerpool.by), Корнишев (якийсь поліграфіст з Вітебська) і Шман (програміст, що живе в Німеччині, але можливо на момент розколу його теж ще не було). Почалася інформаційно-технічна “війна”.

4) Які основні проблеми талера і як їх можна вирішити?

Він нікому не потрібен. Як вирішувати – хз, ринок потрібний(за нього повинна бути можливість купити/продати товари).

5) Чи може Вейшнорія посприяти розвитку талера і яким чином?

Як платформа для розрахунку і кругообігу талера.

6) Чи може Талер стати ефективною валютою для Вейшнорії?

Він не гірший будь-якої іншої валюти (хоч внутрішньосайтовою, якщо б вона була), хіба що курс нестабільний, але можна ж перерахувати по актуальному курсу до USD чи BYN.